Spring navigationen over og gå direkte til indhold
Illustration af mange mennesker. Ovenover teksten: Kreds Midtvest

Aktiviteter og arrangementer

Her finder du planlagte aktiviteter og arrangementer fra Kreds Midtvest.

Har du et forslag til en aktivitet eller et arrangement eller har du mulighed for at give en hånd med i forbindelse med vores  arrangementer, så kontakt meget gerne kredsbestyrelsen på mail: info@kredsmidtvest.dk

Aktuelle aktiviteter


Se vores arrangementer her eller på Facebook

Danmarkskort med Kreds Midtvests geografiske dækningsområde markeret med orange.

Netværksgrupper

Kreds MidtVest opretter nye netværksgrupper én gang årligt i efteråret. Og kommer der hen af vejen forældre/familier nok, der hvor deres børn “matcher” hinanden, kan vi starte en gruppe op efter behov.

En kollage med skakbrikker, fingre malet som ansigter, en playstation controller og meget andet

Klubben

Klubben er et tilbud til normaltbegavede unge på 18 år og derover med ASF, som ønsker at deltage i sociale aktiviteter, danne relationer og få en hyggelig og sjov hverdagsaften. 

Autismeforeningens logo ved siden af teksten: Autismeforeningen. Nedenunder teksten: Kreds Midtvest

Kreds Midtvest

Kreds Midtvests hjemmeside. Bliv klogere på hvad der sker i din kreds.

En gruppe af mennesker

Bliv medlem

Meld dig ind i foreningen og få et fællesskab, rådgivning og støt vores arbejde for bedre vilkår for alle autister og deres familier.